מיון והערכה

מיון והערכה – זה לא פשוט כפי שזה נראה מבחוץ

עבור אנשים שאינם מתחום כוח אדם, התאמה של אנשי מקצוע לתפקיד מסוים נראית פשוטה למדי: הנה תוכניתן שמחפש עבודה, והנה חברה שמחפשת תוכניתן. בואו נחבר ביניהם וכולם יהיו מרוצים. לא?

ההתאמה חייבת להיות מושלמת גם לעובד וגם למעסיק

כדי שכולם יהיו מרוצים חייבת להיווצר התאמה מושלמת, שמתפרשת על כמה סעיפים. אחרת העובד לא מרוצה, המעסיק לא מסופק, וכל הסיפור יכול להיגמר במפח נפש לעובד ולתסכל את המעביד.

התאמה מיקרוסקופית, עין טובה וחושים

בשביל להתאים עובד לחברה, חייבים לבדוק, לבחון ולשים לב להרבה מאד פרטים, שחלקם נאמרים בקול רם, ואת חלקם יש להבין בין השורות מתוך ניסיון של שנים בכוח אדם. אנשי כוח אדם מנוסים מרגישים ומזהים תהליכים ופרטים שאנו לא חושבים עליהם, כמו אווירה במקום עבודה, סגנון של עובדים, שעות עבודה בפועל מול שעות עבודה מוצהרות, מטרות ויכולת קידום אמיתיות מול הבטחות – ועוד.

התאמה ברמה המקרו והמיקרו

הצוות המנוסה שלנו יודע לעשות התאמה מדויקת בין העובד והחברה שאליה הוא מיועד, אפילו ברמת האישיות וההרגלים שלו. חלק מההצלחה שנובעת מהתאמה מושלמת ניתן לזקוף לזכות התחקיר המעמיק והחכם, אבל אי אפשר להתחמק מהעובדה שיש אנשים שפשוט יודעים לזהות את הדברים הקטנים האלה באופי של עובד, שיגרמו לו לפרוח בחברה מסוימת בניגוד לחברה אחרת.
והאנשים האלה עובדים אצלנו – ובשבילכם.

דילוג לתוכן